MILYEN TÁMOGATÁSOKAT HOZ A KKV-K SZÁMÁRA AZ ÚJ GAZDASÁGPOLITIKAI AKCIÓTERV???

A kis- és középvállalkozások beruházási pályázatokra várnak, különösen a termelő-gyártó vállalkozások. Ebben új reményt jelent az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv, ugyanis a Demján Sándor Programon keresztül a gazdaságpolitikai cél a kkv-k méretének megduplázása.

Az Nemzetgazdasági Minisztérium szerint a gazdasági semlegesség teremti meg ehhez a gazdasági alapot, a 21 lépéses akciótervet annak érdekében dolgozta ki, hogy ebbe a növekedési sávba húzza fel a gazdaságot.

Az akcióterv célja, hogy tovább növelje a fizetések vásárlóerejét, biztosítsa a megfizethető lakhatást, továbbá a Demján Sándor Programon keresztül megduplázza a hazai kkv-k méretét.

Az 1+1 Eszközberuházás és Technológiai Fejlesztés Támogatási Program kedvezményezettje a kkv-szektor. A program célja a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások eszközberuházásainak támogatása vissza nem térítendő támogatással. A technológiai fejlesztésen keresztül növekedhet a vállalkozások termelékenysége és az általuk termelt hozzáadott érték.

Két szakaszra bontva lehet majd összesen 50 milliárd forint támogatásra pályázni, melyek közül az első etap már november közepén elrajtolhat, a folytatás pedig januártól júniusig tarthat.

Az ország egész területén rajthoz lehet állni a támogatási forrásokért, a maximális támogatási intenzitás 50 százalék. Kötelezően megvalósítandó tevékenység a technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése legalább a projekt összköltségének 40 százaléka erejéig.

Továbbá a tervezet alapján a választható tevékenységek közé tartozik még:

  • a vállalati infokommunikációs fejlesztés (eszközök és szolgáltatások), legfeljebb a projekt összköltségének 50 százaléka erejéig;
  • a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, legfeljebb a projekt összköltségének 50 százaléka erejéig;
  • a szükséges immateriális javak beszerzése (például az eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how vagy iparjogvédelem), legfeljebb a projekt összköltségének 5 százaléka erejéig;
  • valamint a kis- és nagyhaszongépjárművek beszerzése, legfeljebb 25 millió forint + áfa értékhatárig;
  • illetve a tanácsadási szolgáltatások igénybevétele, legfeljebb a projekt összköltségének 5 százaléka erejéig.

Forrás: infostart.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük